pasek2019

Spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół specjalnych

IMG 9192W siedzibie naszej placówki, 3 lipca odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół specjalnych.

Rozmawiano na temat problemów związanych z kształceniem dziecka z niepełnosprawnością. Problem w aspekcie prawnym poruszyła uczestnicząca w spotkaniu Domicela Kopaczewska, Poseł na Sejm RP, Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji i Młodzieży.

Więcej…
 

Prawo oświatowe - nowości i zmiany

phiphiKierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016

 

Minister Edukacji Narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły i ustaliła następujące kierunki realizacji polityki oświatowej na ten czas.

 

1. Wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodkach wychowawczych, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych.

Więcej…
 

Szanowni Państwo!

Dobiega końca rok szkolny 2014/2015 pełen wytężonej pracy. Serdecznie dziękuję Wszystkim Dyrektorom szkół i placówek, Nauczycielom, Rodzicom i Przedstawicielom Organów Prowadzących za współpracę, pomoc i zaangażowanie w podejmowaniu wspólnych przedsięwzięć na rzecz jakościowego rozwoju edukacji. 

Przed nami czas letniego wypoczynku. Niech zaowocuje przypływem dobrej energii do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego. Życzę radości i wielu pięknych przeżyć związanych z odkrywaniem interesujących miejsc i spotkań z ciekawymi ludźmi.

podpis

Dyrektor KPCEN we Włocławku

 

Prawo oświatowe - nowości i zmiany

phiphiTechnik przemysłu mody, technik lotniskowych służb operacyjnych oraz technik przetwórca ryb to trzy nowe zawody wprowadzone do klasyfikacji zawodów dzięki podpisanej 19 czerwca przez Ministra Edukacji Narodowej nowelizacji rozporządzenia w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

Więcej…
 

Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

foto 117 czerwca w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych.

Prace konkursowe oceniała kapituła powołana przez Marszałka Województwa, w skład której weszły nauczycielki konsultantki z KPCEN we Włocławku: Aneta Gabryelczyk i Małgorzata Kowalczyk-Przybytek.

Więcej…
 

Uwalniamy książki 

plakat BookCrossingBiblioteka Pedagogiczna KPCEN we Włocławku zaprasza w dniach od 18 do 27 czerwca do udziału w ogólnopolskiej akcji uwalniania książek - bookcrossing, na ul. Nowomiejską 15 A.

Więcej…
 

Odkryj talent w swoim uczniu

miniotwu18 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się konferencja regionalna podsumowująca III edycję konkursu - Odkryj talent w swoim uczniu - przykłady dobrych praktyk. Przedsięwzięcie objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

To już trzecia z cyklu konferencji organizowanych przez naszą placówkę, która od 2013 roku nosi zaszczytny tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.

Więcej…
 

Prawo oświatowe - zmiany i nowości

 

phiphi

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska 10 czerwca 2015 r. podpisała rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz słuchaczy w szkołach publicznych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 31 z 42
 

cenw2

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka