pasek2019

Prawo oświatowe - zmiany i nowości

phiphi8 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

W klasach programowo najwyższych zasadniczych szkół zawodowych oraz szkół policealnych zajęcia będą kończyć się w ostatni piątek czerwca lub stycznia, w zależności od tego, czy rozpoczęły się we wrześniu czy w lutym. Dodatkowo, zmienią się zasady ustalania dni wolnych od zajęć w związku z przeprowadzaniem egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Do konsultacji został skierowany projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania sprawdzianu egzaminu gimnazjalnego i maturalnego.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września 2015 roku. Nowości dotyczą m.in. opłaty za kolejny egzamin maturalny(3), która ma wynosić 1,6% minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela dyplomowanego. W obecnym stanie prawnym egzamin maturalny w każdym przypadku jest bezpłatny.

 

XI Narodowy Dzień Życia

IMG 0088 225 marca 2015 r. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z XI Narodowym Dniem Życia pod hasłem 'Wierzaj mi, wielką siłę ma ślubna obrączka".

Więcej…
 

Gala Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy
o Wielkich Polakach

wielcyp19 marca 2015 r. w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyła się gala III edycji Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Tegoroczna edycja poświęcona była życiu i przesłaniu błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945.

Więcej…
 

Wirtualny Dzień Odkrywania Talentów

wdotminiW związku z obchodzonym 21 marca Dniem Odkrywania Talentów prezentujemy osiągnięcia szkół i placówek w dziedzinie rozwijania i odkrywania uzdolnień uczniów oraz osiągane przez nich sukcesy. Mamy nadzieję, że zamieszczone przykłady dobrych praktyk będą dla Państwa inspiracją do podejmowania działań w tym zakresie.

Wirtualna wystawa literatury dotyczącej tej tematyki w naszej bibliotece.

 

Debata oświatowa Dlaczego warto się uczyć?

mini117 marca 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu odbyła się debata oświatowa poświęcona podnoszeniu efektów kształcenia w szkołach podstawowych powiatu włocławskiego.

Więcej…
 

Dzień Edukacji Zawodowej

mini16 marca w naszej placówce odbyło się seminarium, w którym udział wzięli dyrektorzy szkół zawodowych i przedstawiciele organów prowadzących szkoły.

Więcej…
 

Braliśmy udział w Akademii Rodziców

akadmini11 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odbyło się spotkanie inauguracyjne Akademii Rodziców pt. Jak odkrywać i rozwijać talenty naszych dzieci.

Więcej…
 

Nauczanie języków obcych w Austrii i Szwajcarii
- relacja z wizyty studyjnej

minituraW dniach 8-13.03.2015 r. grupa 40 nauczycieli języków obcych z województwa kujawsko-pomorskiego brała udział w zagranicznym wyjeździe studyjnym do Austrii i Szwajcarii.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 34 z 42
 

cenw2

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka