banernew

Z wizytą w szkołach włoskich PDF Drukuj Email

1 IMG 1582 IMG 1615

       W dniach od 19 do 26 października 2013 r. konsultanci: Irena Kaczmarowska i Izabela Kaszubska – Tomaszewska uczestniczyły w wizycie studyjnej we Włoszech zorganizowanej przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu we współpracy z Unią Europejskich Federalistów w Łodzi. Tematem przewodnim wyjazdu była Rola i kompetencje nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli we Włoszech.

.
Więcej…
 
Sukces edukacyjny z narzędziami TOC PDF Drukuj Email

IMG 1644 IMG 1650 IMG 1647

W dniach 28 - 29 października 2013 r. pracownicy KPCEN we Włocławku uczestniczyli w szkoleniu „TOC w Edukacji”. Ideą programu TOC dla Edukacji jest wspieranie dzieci i młodzieży w procesie nabywania umiejętności kluczowych, określania i wyrażania własnych potrzeb, jasnego komunikowania się z innymi, wytrwałego dążenia do celu i przewidywania konsekwencji zdarzeń związanych z podjętymi decyzjami.  

.
Więcej…
 
Nowoczesne metody nauczania - sukces nauczyciela PDF Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach pn. „Nowoczesne metody nauczania – sukces nauczyciela”.

Warsztaty w wymiarze 12 godzin dydaktycznych odbędą się 22 listopada 2013 r. w godzinach 15.30 - 18.30 oraz 23 listopada 2013 r. w godzinach 9.00 - 15.30.

Uprzejmie zapraszam na spotkanie organizacyjne 20 listopada 2013 r. o godz. 15.00 do siedziby KPCEN we Włocławku (s. 119).


Kierownik formy: M. Kowalczyk-Przybytek Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

.
 
Dołącz do programu eTwinning – europejskiej społeczności szkolnej PDF Drukuj Email

logo eTw

Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza 20.11.2013 r., w godz. 14.30 – 18.00 na warsztaty komputerowe: „Projekty eTwinning - wykorzystywanie na lekcjach nowoczesnych technologii”.

.
Więcej…
 
Matura 2015. Nowa formuła egzaminu z języka polskiego PDF Drukuj Email

IMG 5754 

W dniach 26 – 28 października 2013 r. w Sulejówku odbyło się szkolenie zorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji nt. „Matura 2015. Nowa formuła egzaminu z języka polskiego”. W szkoleniu uczestniczyły nauczycielki konsultantki z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku Aneta Gabryelczyk i Małgorzata Kowalczyk-Przybytek. W programie znalazły się ważne informacje dotyczące formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego od 2015 r., spodziewane efekty oraz charakterystyka zadań maturalnych.

 

.
Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny PDF Drukuj Email

 

    20131026 105603  20131026 101745  20131026 102808 

26 października 2013 r. w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbył się II etap KONKURSU OJCZYZNY POLSZCZYZNY dla szkół ponadgimnazjalnych – część pisemna. Podczas konkursu uczniowie wykonywali testowe zadania zamknięte i otwarte. Sprawdzeniem prac zajmą się Rejonowe Komisje Konkursowe, które zadecydują o liczbie uczniów zakwalifikowanych do części ustnej; zwanej Małym Finałem. 

.

Więcej…
 
Konsultanci i nauczyciele bibliotekarze KPCEN we Włocławku uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi PDF Drukuj Email

Beztytułu

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele konsultanci i nauczyciele bibliotekarze Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

 

.
Więcej…
 
Spotkanie z Prezydentem RP z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

24

14 października 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żninie Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski spotkał się z nauczycielami i dyrektorami szkół naszego województwa. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku reprezentowały na spotkaniu: Pani Grażyna Troszyńska Dyrektor KPCEN, Pani Teresa Głuszkowska Wicedyrektor oraz Pani Aneta Gabryelczyk i Pani Małgorzata Kowalczyk-Przybytek nauczycielki konsultantki. Podczas spotkania, które wpisało się w obchody Dnia Edukacji Narodowej, została podsumowana pierwsza edycja programu unijnego „Klucz do uczenia”, w której uczestniczyło ponad 4,2 tysiąca nauczycieli z placówek w całym województwie, i jednocześnie zainaugurowana została druga edycja. W konferencji wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i pracownicy związani z oświatą. Głos zabrał Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, który pełnił honory Gospodarza.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

.
 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 43 z 48
 

Organ prowadzący

herb

Samorząd Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

baner KPCEN Torun

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka