pass1920

Niebieski Tydzień

autzmnŚwiatowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, to jedna z ważnych inicjatyw propagujących wiedzę w kwestii autyzmu.

Więcej…
 

IX edycja konferencji "Edukacja w cyfrowym wymiarze"

miniewcw19Po raz dziewiąty, 25 marca odbyła się konferencja Edukacja w cyfrowym wymiarze. Honorowy patronat nad konferencją objął Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Celem tegorocznej edycji była popularyzacja wykorzystania technologii AR (Augmented Reality) i VR (Virtual Reality) w edukacji oraz prezentacja interaktywnych form i metod pracy służących zachęcaniu uczniów do nauki programowania.

Więcej…
 

Promujemy Talenty

dotx2Dzień Odkrywania Talentów obchodzony corocznie 21 marca jest doskonałą okazją do zaprezentowania dokonań uzdolnionych uczniów.
Zapraszamy do zapoznania się z przykładami dobrych praktyk.

 

 

XV Narodowy Dzień Życia

ndz19mini21 marca w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z obchodami XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem Życie jest sztuką.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem przyjęli: Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki

Więcej…
 

Podsumowanie etapu rejonowego Konkursu o Wielkich Polakach

minwpp1928 lutego w sali dydaktycznej naszego Centrum odbyło się uroczyste podsumowanie etapu rejonowego VII edycji Wojewódzkiego Konkursu o Wielkich Polakach, którego tegorocznym bohaterem jest Marian Rejewski - matematyk, kryptolog, który złamał szyfr Enigmy.

Więcej…
 

Film w szkole. Narzędzia i wiedza

heading-image-action16 lutego w naszej placówce odbyły się interesujące warsztaty z edukacji filmowej, które poprowadził dr Robert Pruszczyński z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Podczas zajęć nauczyciele dowiedzieli się, jak skutecznie zainspirować uczniów i wykorzystać film w edukacji oraz działaniach pozaszkolnych.

Więcej…
 

Dzień Bezpiecznego Internetu

minidbi19Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. i angażują się w niego państwa z całego świata.
5 lutego nauczyciele bibliotekarze z KPCEN wzięli udział w konferencji będącej centralnym elementem obchodów DBI, która odbyła się w Teatrze Palladium w Warszawie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 25
 

cenw2

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

ore

 zskk

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

_____________________

filmoteka