pass1920

Kujawsko-Pomorskie na targach BETT SHOW w Londynie

mini bett-uk-logoBETT Show to jedne z największych na świecie targów edukacyjno-technologicznych, skupiających 850 wiodących firm z branży technologii edukacyjnych, 103 nowe startupy edukacyjne i ponad 34.700 uczestników (reprezentujących 131 krajów). Odbywają się raz w roku w Londynie, od ponad 30 lat.
W tym roku, pod koniec stycznia w targach edukacyjnych uczestniczyły osoby, które w samorządzie województwa kujawsko-pomorskiego zajmują się edukacją i cyfryzacją, w tym nauczyciele konsultanci z KPCEN w Toruniu, Bydgoszczy i we Włocławku.

Więcej…
 

Szacunek w sieci

bezpintTworzymy kulturę szacunku w sieci to motyw przewodni Dnia Bezpiecznego Internetu.
W związku z tym wydarzeniem w naszym Centrum przygotowaliśmy otwarte zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat zagrożeń w internecie, zasad bezpiecznego korzystania z sieci, wystawę multimedialną zbiorów bibliotecznych zatytułowaną Dobre obyczaje i kultura komunikacji w sieci, zestawienie bibliograficzne Tworzymy kulturę szacunku w sieci oraz netografię Serwisy społecznościowe a idea bezpiecznego internetu.

Więcej…
 

Zadawaliśmy pytania

pommazO potrzebie filozofii zarówno w edukacji, jak i szerzej w życiu codziennym mówiliśmy na kolejnym spotkaniu klubu dyskusyjnego Po lekcjach. Nowomiejska 15A.
Swoje doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie zaprezentowała Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.

Więcej…
 

Zapraszamy do „ARCHI-PRZYGÓD”

archiiNarodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w programie z zakresu edukacji architektonicznej.

Szczegóły

 

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

IMG 8600Zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej na wystawę pokonkursową Najpiękniejsza ozdoba choinkowa.

Więcej…
 

Rok 2018….

2018Rokiem dla Niepodległej – ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,

- Rokiem Zbigniewa Herberta –  ustanowił Sejm RP oddając w ten sposób  hołd jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX w.,

- Rokiem Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego – uchwalił Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu dla obecnej i dawnej działalności organizacji harcerskich oraz dla podkreślenia szczególnych wartości demokratycznych, niepodległościowych i zasad moralnych promowanych przez harcerstwo, a także ogromnego wkładu organizacji harcerskich w wychowanie wielu pokoleń obywateli. 

 

 

Wyjazd studyjny do Prowansji

prowansjaminiZapraszamy do udziału w wizycie studyjnej Współpraca szkół z pracodawcami w obszarze doradztwa zawodowego - rozwój regionów.

Termin:
17-22.09.2018 r.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 13 z 24
 

cenw2

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

ore

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

_____________________

filmoteka