pass1920

Odjazdowy Bibliotekarz

miniodjazŚrodowe popołudnie 21 czerwca spędziliśmy na rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz 2017.
Tegoroczna, trzecia z kolei organizowana przez naszą Bibliotekę Pedagogiczną edycja odbywała się pod hasłem „Rok Rzeki Wisły”. W ten sposób nasza placówka włączyła się w obchody patronatu ustanowionego przez Sejm RP.

Tradycyjnie już rajd poprzedził bookcrossing – wymiana książek między uczestnikami rajdu. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali członkowie Włocławskiego Krajoznawczego Klubu Rowerowego PTTK "CYKLISTA". Atrakcją specjalną tegorocznej edycji Odjazdowego Bibliotekarza była towarzysząca imprezie pokonkursowa wystawa prac nadesłanych na konkurs „Lapbook – Projekt rzeka Wisła”.

Trasa przejazdu prowadziła wzdłuż fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej. Zatrzymaliśmy się na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, w tym miejscu uczestnicy rajdu wzięli udział w „Sleevface nad Wisłą” – zabawie polegającej na robieniu sobie nietypowych fotografii z książką. Następnie przejechaliśmy Mostem im. Edwarda Śmigłego-Rydza, wrośniętym już na stałe w pejzaż miasta. Ostatnim etapem wyprawy były odwiedziny u naszych przyjaciół w DPS „Na Skarpie”, gdzie wspólnie odtańczyliśmy integracyjną zumbę, a później biesiadowaliśmy biorąc udział w konkursach i kalamburach.

Za rok kolejny Odjazdowy Bibliotekarz.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY