pass1920

Matematykę można polubić! - konferencja

mmp18minJuż po raz drugi zorganizowaliśmy konferencję matematyczną, której przewodnie hasło brzmiało Matematykę można polubić.

Licznie przybyli na spotkanie nauczyciele i dyrektorzy szkół/placówek podkreślali, że o szczególnej wartości przedsięwzięcia świadczy fakt przedstawienia wielu praktycznych przykładów rozwiązań metodycznych zachęcających do uczenia się matematyki.
Zarówno podczas sesji wykładowej, jak i w trakcie zajęć warsztatowych zaprezentowane zostały interesujące przykłady tzw. dobrych praktyk oraz nowatorskie rozwiązania zwiększające efektywność nauczania matematyki w przedszkolu i szkole.

W trakcie konferencji została otwarta wystawa prac nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Matematyka w obiektywie organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Sławomir Kopyść - członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Domicela Kopaczewska – Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Marek Wojtkowski – Prezydent Miasta Włocławek oraz Teresa Więczkowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatury we Włocławku.