pasek2019

Podsumowanie etapu rejonowego Konkursu o Wielkich Polakach

169 lutego w naszym centrum odbyło się uroczyste podsumowanie etapu rejonowego VI edycji Wojewódzkiego Konkursu o Wielkich Polakach, którego tegoroczną bohaterką jest Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.

W uroczystości uczestniczyli: Maria Mazurkiewicz i Małgorzata Oborska – Kujawsko-Pomorscy Wicekuratorzy Oświaty, Małgorzata Kowalczyk-Przybytek - Dyrektor Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatury we Włocławku, a także ks. dr Paweł Nowogórski - Dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, główny organizator konkursu i prof. Waldemar Rozynkowski – współtwórca pytań konkursowych.

Postać Św. s. Faustyny Kowalskiej przybliżył montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Kulminacyjnym momentem było wręczenie nagród, które otrzymali:

Komisja nr 3:
I miejsce: Laura Wilińska – uczennica Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim,
II miejsce: Piotr Sikorski – uczeń Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku,
III miejsce: Stanisław Kołodziejczak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku.

Komisja nr 5:
I miejsce: Natalia Poniatowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Ostrowitem,
II miejsce: Patrycja Ciecierska – uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalkach,
III miejsce: Martyna Wiśniewska – uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Rypinie.

Laureaci I miejsca otrzymali rowery, natomiast II i III miejsca pamiątkowe albumy. Gratulujemy zwycięzcom etapu rejonowego, ich opiekunom i rodzicom.

Etap wojewódzki odbędzie się 1 marca o godzinie 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, zaś uroczysta gala podsumowująca w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku 12 kwietnia o godz. 12.00.