banernew

Konkurs dla szkolnych doradców zawodowych

minidrogowskazKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłasza II edycję Wojewódzkiego Konkursu DROGOWSKAZ.
Honorowy Patronat objął nad przedsięwzięciem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Konkurs skierowany jest do szkolnych doradców zawodowych, koordynatorów wewnątrzszkolnych systemów doradztwa zawodowego wszystkich typów szkół i placówek oraz nauczycieli, którzy uczestniczą w kreowaniu kariery zawodowej swoich uczniów.

Celem konkursu jest ukazanie innowacyjnych działań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego, motywowanie szkolnych doradców zawodowych oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie orientacji zawodowej uczniów.

Wspieranie i przygotowywanie uczniów do podejmowania decyzji edukacyjno–zawodowych jest zadaniem statutowym szkoły. Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego rozwija szeroko pojęte kompetencje uczniów, pomaga w rozwiązywaniu problemów powiązanych z planowaniem kariery zawodowej a także przygotowuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Wprowadzenie doradztwa zawodowego do szkół i placówek jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Więcej w zakładce Konkursy