pasek2019

Kujawsko-Pomorskie na targach BETT SHOW w Londynie

mini bett-uk-logoBETT Show to jedne z największych na świecie targów edukacyjno-technologicznych, skupiających 850 wiodących firm z branży technologii edukacyjnych, 103 nowe startupy edukacyjne i ponad 34.700 uczestników (reprezentujących 131 krajów). Odbywają się raz w roku w Londynie, od ponad 30 lat.
W tym roku, pod koniec stycznia w targach edukacyjnych uczestniczyły osoby, które w samorządzie województwa kujawsko-pomorskiego zajmują się edukacją i cyfryzacją, w tym nauczyciele konsultanci z KPCEN w Toruniu, Bydgoszczy i we Włocławku.

Podczas „BEET SHOW” uczestnicy brali udział w ciekawych pokazach, wykładach, obserwacjach i przeglądach, w tym m.in. zastosowania wirtualnej rzeczywistości w nauczaniu (Platforma HTC Vive), demonstracji nowych zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, przykład innowacyjnego biznesu prowadzonego przez RS Components w kontekście szkolnictwa zawodowego. Podczas pobytu na targach skoncentrowano się głównie na potrzebach szkół w zakresie cyfryzacji (przegląd rynku) oraz na zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości w nauczaniu. Ciekawymi rozwiązaniami okazały się propozycje gier i zabaw przygotowane przez światowe firmy z myślą o dzieciach i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijających zainteresowania, np. matematyczne czy historyczne.
Na szczególną uwagę zasługiwała oferta wielu firm związana z rozwijaniem umiejętności kodowania i programowania rozwijającymi procesy poznawcze i intelektualne. Tematem przewodnim targów niewątpliwie była automatyka, robotyka i rozszerzona rzeczywistość. Stąd też na targach obecność wielu osób związanych z edukacją, dyrektorów szkół, wykładowców, nauczycieli i uczniów poszukujących nowoczesnych rozwiązań.

Podczas Bett Show 2018 w Londynie uczestnicy targów zapoznali się z szerokim zakresem rozwiązań technologicznych w edukacji, a także uczestniczyli w wykładach innowatorów ze świata nauki i nowych technologii.
Podczas pobytu w Anglii delegacja odwiedziła największy cmentarzu Lotników Polskich w Newark-on Trent, gdzie złożono okolicznościowy wieniec na grobie Władysława Raczkiewicza, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i wojewody pomorskiego.
Targi BETT to czas intensywnej wymiany doświadczeń, idei, informacji i technologii. Dzięki połączeniu kompetencji, doświadczeniu i pasji nauczycieli z nowoczesną technologią tworzy się świadoma kadra przyszłości pozwalająca wspólnie rozwijać kompetencje i zainteresowania uczniów budując nowe społeczeństwo oparte na innowacyjności. W procesie edukacji ważny jest zarówno aspekt historyczny i społeczny, jak i wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych.
Województwo Kujawsko-Pomorskie wdraża nowoczesne rozwiązania informatyczno-technologiczne wyposażając szkoły i placówki w sprzęt multimedialny, np. tablice interaktywne, pracownie stacjonarne (KPCEN-y Bydgoszcz, Toruń, Włocławek) i mobilne - wypożyczane szkołom. Ten nowoczesny sprzęt można wzbogacać, aby lekcje w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych były bardziej interesujące dla uczniów. Stąd powstała inicjatywa udziału w targach, podczas których mogliśmy zaobserwować najnowocześniejsze osiągniecia w dziedzinie technologii edukacyjno-informatycznych.

Targi edukacyjne Bett Show 2018 z bogatym programem, atmosferą, inspirującymi do myślenia sesjami pozwalały znaleźć inspirację, poznać najnowsze technologie i innowacje w procesie nauczania, a także sprzyjały rozmowom na temat przyszłości edukacji, priorytetu kujawsko-pomorskiego.