pass1920

Kwietniowi Antypiraci 2018 - podsumowanie

minikaDobiegły końca działania związane z ogólnopolską akcją Kwietniowi Antypiraci.
Zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku przedsięwzięcie ma na celu promowanie legalnego i etycznego korzystania z utworów objętych prawem autorskim oraz z ochroną i publikowaniem własnej twórczości.

Nasze działania zostały wsparte patronatami medialnymi czterech szacownych instytucji: czasopisma dla nauczycieli bibliotekarzy Biblioteka w Szkole, regionalnej telewizji CW24, portalu e-pedagogiczna, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Ogólnopolskie działania prowadzone były na biblioblogu BiT-Biblioteka i Technologia, na którym na potrzeby akcji została utworzona strona Kwietniowi Antypiraci. Uczestnicy akcji zgłaszali swój akces wypełniając formularz zawierający ich podstawowe dane. Na tej podstawie zaznaczali swoją obecność w akcji na ogólnopolskiej mapie na stronie Kwietniowych Antypiratów.

Przygotowując działania Uczestnicy mogli zainspirować się materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi w formie wykazu bibliograficznego na stronie Kwietniowych Antypiratów. Przed finałem akcji mającym miejsce 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na stronie został także zamieszczony plakat towarzyszący akcji, który każdy Uczestnik miał możliwość pobrać i wydrukować.

Do tegorocznych Kwietniowych Antypiratów przyłączyło się 69 szkół i placówek z całej Polski, zarówno z większych jak zupełnie małych miejscowości. Uczestnicy przeprowadzili bardzo różnorodne działania od tradycyjnych ekspozycji bibliotecznych począwszy, poprzez zajęcia edukacyjne, interaktywne quizy, konkursy, spotkania, na korowodach idących przez miasto skończywszy. Przesyłając nam relacje z przeprowadzonych działań lokalni koordynatorzy akcji podkreślali, że dużą wartością była dla nich możliwość wspólnego uczestnictwa w akcji.

Relacje z akcji
MAPA 1
Mapa uczestników