pasek2019

Gorączka Złota

logo browarminiKujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku objęło patronatem honorowym drugą edycję festiwalu gier planszowych we Włocławku 2. GORĄCZKA ZŁOTA NAD WISŁĄ.
W imieniu organizatorów: Centrum Kultury "Browar B.", klubu gier planszowych Taktyk oraz wydawnictwa G3 Poland zapraszamy do udziału w festiwalu w niedzielę 14 października w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku w godz. 11.00-20.00.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwa turnieje o mistrzostwo Polski w gry planszowe "Sabotażysta" oraz "Wizard", które są elementem międzynarodowego cyklu World Championship 2018. Turnieje eliminacyjne rozegrane zostały w tym roku w ponad 100 miastach Polski! Najlepsi gracze z całego kraju zmierzą się u nas o dwa tytuły mistrza Polski 2018 oraz awans do finałów Mistrzostw Świata.

Dodatkowych emocji dostarczą konkursy i turnieje towarzyskie z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas całodniowego festiwalu można będzie zapoznać się z dziesiątkami tytułów gier planszowych i karcianych. Do dyspozycji będą gry matematyczne, logiczne, pamięciowe, przygodowe, taktyczne, m.in nagrodzone przez MENSA. Wiele z nich może stać się istotną pomocą edukacyjną w nauczaniu konkretnych przedmiotów, integracji grup, wspieraniu indywidualnego rozwoju uczniów, inspiracją w rozwijaniu pasji i wiedzy.

Gry planszowe są niezwykle cenną i coraz bardziej modną alternatywą wobec mediów elektronicznych. Współczesnego świata nie zmienimy, ale możemy pokazać, iż ma wiele innych barw. W planszówkach kolorów jest zaś mnóstwo.

Patronaty medialne festiwalu: Prezydent Miasta Włocławka Marek Wojtkowski, Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku, Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Więcej o turnieju i grach:
http://mistrzostwa.sabotazysta.pl/
http://www.wizard-gra.pl/mistrzostwa/
http://wiechowski.znadplanszy.pl/2014/09/19/powody-dla-ktorych-warto-grac-w-gry-planszowe-z-dziecmi/