pasek2019

Dzień z ERASMUS+

minerassDzień z ERASMUS+ to wydarzenie edukacyjne, które 5 czerwca zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wraz z Regionalnym Punktem Informacyjnym ERASMUS+ działającym przy Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.

Dla nauczycieli przygotowano w siedzibie KPCEN szkolenie wprowadzające do programu eTwinning pt. Dołącz do eTwinning, które poprowadziła Ambasador Programu - Joanna Sołtysiak-Gurpinar.

eTwinning, to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Mogą w niej brać udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Platforma poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Druga część spotkania odbyła się w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, które stanęło przed Kujawską Szkołą Wyższą. Joanna Skiba - kierownik Studium Języków Obcych w KSW - koordynująca przedsięwzięcie - zauważa, że zainteresowanie wydarzeniem było ogromne, szczególnie cenna okazała się możliwość skorzystania z bogatej oferty Erasmus + . W trakcie zajęć prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej MCE można było poznać tajniki wirtualnej nauki, odkryć zalety zajęć robotyki lub nauczyć się podstaw programowania.