pass1920

"Matematykę można polubić" po raz czwarty

min mat kon

Matematykę można polubić to tytuł IV edycji konferencji, która 22 listopada br. odbyła się w KPCEN we Włocławku. Głównym tematem wydarzenia było kreatywne podejścia do organizacji edukacji matematycznej dzieci i uczniów.

Znaczenie wyobraźni zarówno w edukacji matematycznej, jak i w codziennym życiu przedstawiła w swoim interaktywnym wykładzie p. dr hab. Małgorzata Makiewicz - profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. O roli doświadczania w procesie rozumienia mówiła p. Joanna Wójcik – pedagog poradni psychologiczno-pedagogicznej. Efektywne sposoby pracy z uczniami podczas lekcji matematyki zaprezentowała p. Bogusława Stuczyńska - nauczyciel matematyki, doradca metodyczny. Mateusz Gałecki - nauczyciel matematyki z liceum ogólnokształcącego - podczas swojego wystąpienia pokazał, że w nauce tak poważnego przedmiotu, jakim jest matematyka, jest miejsce na humor i wykorzystanie memów. 

Uzupełnieniem części wykładowej były warsztaty: Techniki rozwijania wyobraźni matematycznej oraz Mnożę i dzielę, sprawnie liczę. Gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne dzieci w wieku szkolnym.